Skip to content

9 tipov na krajšie fotografie jedla

Radi by ste sa pochválili na sociálnych sieťach alebo na blogu s fotografiami jedla? Prečítajte si moje rýchle tipy, ktoré používam denno denne pri fotografovaní jedla a ohúrte tak sledovateľov. Vaše fotografie jedla už nikdy nebudú nudné! 🙂

Papier na pečenie

Papier je najlepší pomocník, pretože má skvelú textúru a pridáva tak ďalšiu vrstvu medzi podkladom a jedlom. Bonusové body získava aj preto, že jeho skrčením dostanete štruktúra a tiene.

Omrvinky

Použite omrvinky z pečeného dezertu, chleba alebo koláčikov, aby ste dosiahli lahodnú textúru. Navyše odporúčam umiestniť malé omrvinky na strategické miesta, aby ste tak vo svojej scéne vytvorili pohyb!

Knihy

Zoberte si román zo svojej police a položte ho na scénu! Pohrajte sa s pridávaním výšky ich skladaním, textúrou, vytrhávaním stránok alebo „rozprávajte príbeh“ pridaním otvorenej knihy na scénu, ako keby niekto práve čítal a vychutnával si váš lahodný výtvor!

Plech na pečenie a dosky na krájanie

Dosky na krájanie a plechy na pečenie, sú skvelou možnosťou na pridanie ďalších vrstiev do vašej scény. Použite ich na zvýšenie vizuálneho záujmu.

Kvety

Máte izbové rastliny, alebo nejaké kvety po ruke? Použite ich! Rastliny dodávajú nádherný prírodný prvok. Ak žiadne nemáte, choďte sa prejsť von a natrhajte si zopár kvietkov, aby ste fotografii pridali farebnosť. 

Noviny a časopisy

Noviny a časopisy sú tiež skvelým spôsobom, ako môžete rozprávať príbeh. Fotografujete šálku alebo raňajkový croissant? Ku kompozícii pridajte noviny alebo časopis. Môžete ich použiť aj ako pozadie, alebo ich stránky pokrčiť a pridať im tak textúru. Nebojte sa experimentovať!

Pohár, fľaša

Práca so sklom v spolupráci so svetlom vie vytvoriť veľmi zaujímavé výstupy. Ak snímate scénu rovno, skúste pridať sklenený riad do pozadia, aby ste kompozícii pridali výšku, rozmer a príťažlivosť.

Ingrediencie

Ak sa pristihnete pri premýšľaní o rekvizitách, ktoré by ste mohli použiť, začnite sa sústrediť „na pomôcky“, ktoré máte doma! Ak ste použili citrónovú kôru v citrónovej pusinke, pridajte na scénu plátky citrónu. Natreli ste tie koláčiky rozpusteným maslom? Použite práve maslo ako rekvizitu. Využiť ingrediencie, ktoré nájdete aj v jedle je najjednoduchší spôsob, ako vyplniť scénu a pridať vizuálnu prížažlivosť!

Utierky a iné látkové doplnky

Nemáte vhodné pozadie? Žiaden problém. Použite pekný ľanový obrus, bavlnenú látku – a vy získate jednoduché pozadie! Niekedy za úžasnými rekvizitami nemusíte chodiť ďaleko. Stačí sa len poriadne rozhliadnuť okolo seba.  Vyskúšajte niektoré z týchto nápadov a začnite sa sústrediť na veci vo svojom okolí. Zaručene prídete s rekvizitou, ktorá je nová a jedinečná! Možno dokonca prekvapíte sami seba. 🙂 Teším sa na Vaše fotografie jedla!

Radi by ste sa naučili viac? Pozrite si aktuálnu ponuku kurzov fotografovania jedla.

S pozdravom, Tatiana

2

Tatiana – lektorka kurzov a zakladateľka Tanindesk

Radi by ste sa naučili viac? Pozrite si aktuálnu ponuku.

kontakt

V prípade otázok mi neváhajte napísať tatiana@tanindesk.com