Skip to content

3 najlepšie kompozície na fotografovanie jedla aj v reštaurácii

Existuje mnoho kompozícií, ktoré sú obľúbené medzi fotografmi. Ale tieto 3 sú ideálnou kombináciou, kde začať! Použite jeden z týchto pri ďalšom fotení či stylingu, aby ste vniesli pohyb do celej scény a pomohli vám vyvolať emócie u vašich followerov či zákazníkov!

Moje top 3 kompozície pre fotografiu jedla sú:

  • pravidlo tretín
  • špirála
  • krivka „S“.

PRAVIDLO TRETÍN

pravidlo tretín je skvelý pre zábery pod uhlom 45 stupňov. Táto jednoduchá kompozícia nám môže pomôcť vytvárať vizuálne zaujímavejšie obrázky a vyhnúť sa umiestneniu hlavného objektu priamo do stredu scény.

ŠPIRÁLA

Táto kompozícia funguje dobre takmer zo všetkých uhlov. Je to jednoduchá a silná kompozícia, ktorá vedie oko diváka priamo k hrdinovi alebo hlavnému námetu. Ak je to možné, pokúste sa umiestniť podporné prvky a rekvizity pozdĺž „chvosta“ špirály, ktoré vedú oko.

KRIVKA „S“

Táto kompozícia je ideálna pre ploché položenie, ale tiež skvelá pre 45 stupňové zábery a vyvoláva pocit pohybu. S-krivka vytvára vlnu, ktorá vedie oko diváka k hrdinovi. Túto techniku používam, keď upravujem scénu s množstvom objektov v ráme a často používame rekvizity a prvky, ktoré majú rovnaký tvar.

KOMPOZÍCIE NA FOTOGRAFOVANIE JEDLA

Tieto tri kompozície sú skvelým východiskom pre každého, kto chce zlepšiť svoje fotky jedla. Nebojte sa experimentovať s rôznymi kombináciami a prispôsobiť ich špecifikám jedla, ktoré fotíte. S týmito technikami dosiahnete, že vaše jedlá budú vynikať nielen v chuti, ale aj vo vizuálnom prejave. Takže, čo ešte čakáte? Ponorte sa do sveta kompozície a dajte svojim fotkám „wow“ faktor!

2

Tatiana – lektorka kurzov a zakladateľka Tanindesk

Radi by ste sa naučili viac? Pozrite si aktuálnu ponuku.

kontakt

V prípade otázok mi neváhajte napísať tatiana@tanindesk.com